Ankara’da 108 dezavantajlı çocuğa bot ve mont yardımı yapıldı

ANKARA – Ankara’da Dünyayı İyilik Kurtaracak Yardımlaşma Platformu tarafından 108 dezavantajlı çocuğa bot ve mont hediye edildi.

Platform üyeleri, Keçiören ilçesinde geçimlerini kağıt toplayıcılığı ile sağlayan 108 dezavantajlı çocuğa bot ve mont desteğinde bulundu.

Platform Kurucusu Mustafa Şahin, her yıl kış öncesi yüzlerce ihtiyaç sahibi çocuğa destek olduklarını belirtti.

Başta Türkiye’nin 81 ili olmak üzere Somali’den Filistin’e kadar birçok ülkede yardım faaliyetlerinde bulunduklarını aktaran Şahin, “Amacımız yoksul özellikle yetim çocukları sevindirmek. Kış geliyor. Birçok ihtiyaç sahibi darda. Sağ olsunlar iş insanlarının destekleriyle bu faaliyetleri yapıyoruz. Katkılarından dolayı iş insanı İlyas Adabağ ile Havva Kuvanli’ye teşekkür ediyorum.” dedi.

Ankaralılar Derneği (AHİD) Genel Başkanı Hilmi Yaman ise bir çocuğu güldürmenin dünyanın en huzur verici hazzı olduğunu söyledi.

Yetim çocuklarla bir araya geldikleri için çok mutlu olduklarını anlatan Yaman, “Keçiören ilçemizde bugün çocuklarımızın yüzlerindeki tebessüme şahit olduk. Bu bir gönül hareketi. Dayanışma ve yardımda öncü olmaya, çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Platform üyeleri daha sonra Irak Telafer Türkmeni 16 yaşındaki yetim Hassan Ali Muhammed Allot’un doğum gününü kutladı. Daha önce hiç doğum günü kutlamadığı öğrenilen Allot, yaş pasta sürpriziyle duygulandı.

Öte yandan çocuklara içinde nakdi yardımların olduğu zarflar da dağıtıldı. Faaliyet çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.