Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde mezuniyet heyecanı

Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde mezuniyet heyecanı

ANKARA – Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet töreni düzenlendi.

Törene Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci Bostancı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Orbay, Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Danışmanı Doç. Dr. İbrahim Sarıtaş, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Elif Emre Kaya, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurşen Özkul Fındık, İletişim Başkanlığı Basın Yayın Daire Başkanı Oğuz Göksu öğretim üyeleri, öğrenci ve aileleri katıldı.

 

Törende bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Mehmet Naci Bostancı öğrencilerin dört yıla çok şey sığdırdığını söyledi.

Mezuniyet töreninde emeği geçen herkese teşekkür eden Bostancı, “Dört yıl geçti, o dört senenin içindeki dakikaların, derslerin, teneffüslerin nasıl geçtiği, öğrencilerin koridorlarda hangi ruh halinde sınıflarına gittikleri, kantinlerde neler konuşulduğu, zihinde hangi derin düşüncelerin olduğu bir dört yıldan bahsediyoruz. Ama bitti, başlayan her şey bitiyor yeni bir şey başlıyor. Herkes bu mezuniyette hayati bir yere sahip, bir tanesi kaybolduğunda anlam kaybı olur, emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Dekan Ayşe Elif Emre Kaya: “Hedefimiz ülkemizin her alandaki gelişimine katkı sağlayacak öğrenciler yetiştirmek”

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Elif Emre Kaya ise öğrencileri geleceğe hazırlamak için durmadan çalıştıklarını belirtti.

Üniversite ve fakülte olarak mezun olduktan sonra da öğrencilerin yanında olacaklarını kaydeden Kaya, “Öğrencilerimize yalnızca akademik bilgi ve mesleki bir bilgi birikimi değil aynı zamanda hayata ve topluma karşı etik bir duruş, kavrayış ve varoluş biçimi kazandırmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Fakülte olarak Türkiye’nin gelişimi için katkı sağlayacak öğrenciler yetiştirmeyi amaçladıklarını aktaran Kaya, şunları kaydetti:

“Bireyin bilgi sahibi olma sürecinde son derece önemli olan üniversite eğitiminde ülkemizin her alandaki gelişimine katkı sağlamak hedefiyle öğrenciler yetiştirmek bizlerin asli görevidir. Sizi hem de sizleri yetiştiren değerli ailelerinizi tekrar tebrik ediyorum.”

Dekan Ayşe Elif Emre Kaya, zeybek gösterisi yapan Dans Rehberi Gösteri Ekibi’ne çiçek takdim etti. Fakülte birincisi Ece Yirmibeş, ikincisi Esmanur Çağlar ve üçüncüsü İrem Nur Şengül’e de öğretim üyeleri tarafından çiçek takdimi yapıldı.

Törende Türk Müziği Devlet Konservatuarı İcra Heyeti de bir müzik dinletisi sundu.

Mezun öğrencilerden biri, üçüncü sınıf öğrencisine Fakülte flaması and içerek teslim etti. Kep atılmasının ardından öğrenciler mezuniyet pastası kesti. Mezun öğrenciler müzik eşliğinde eğlenerek mezuniyetlerini kutladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.