İlişkiyi Bitiren Diyaloglar

İlişkiyi Bitiren Diyaloglar

Kelimeler ya ortalığı sakinleştirip karşınızdakini yumuşatmanızı sağlıyor ya da sevgilinizin sizden ciddi anlamda soğumasına neden oluyor. Bu yüzden aşağıda belirttiğimiz birkaç cümleyi kullanmamaya dikkat edin.

Olumsuz cevap vermemek adına sarf ettiğimiz bazı cümleler hem gerçek fikrimizi açıkça dile getirmediğimiz için samimi bulunmuyor hem de erkek arkadaşımızı hızla bizden uzaklaştırıyor. Demek ki günümüzde son derece can sıkıcı kabul edilen “trip atan kadın” imajını bir kenara atıp,açıkça fikrimizi söylememiz, hatta zaman zaman meydan okumamız gerekiyor. “İyi, peki, tamam, fark etmez” gibi cevaplar vermekten kaçının. Aksi halde antipatik görünmekten öteye geçemezsiniz. Aşağıda örnekleyeceğimiz diyalogları “ilişki bitirici” olarak tanımlayabiliriz.

Sevgiliniz: “Her şey yolunda mı, iyi misin?”

Siz: “Evet, iyiyim.”

Eğer sadece “iyiyim” diyerek erkek arkadaşınızı geçiştirir ancak bir problem olduğunu belli edecek şekilde surat atmaya devam ederseniz bu hiç de hoş karşılanmayacak ve ilişkinize zarar verecektir. Sıkıntılarınız olduğunu inkar etmek yerine, ona açıkça canınızı sıkan noktaları anlatın. Belki hatasını anlayacak, belki de size destek olmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır. İlişkinizde duygularınızı açıkça ortaya koymaktan korkmayın. Dürüstlük size hiçbir şey kaybettirmez. Üstelik karşınızdaki erkek arkadaşınız… Olumlu ya da olumsuz tüm fikirlerinizi paylaştığınızda sevgiliniz de sizi içtenlikle dinleyecek ve anlayacaktır. Unutmayın, kendinizi iyi hissetmiyorsanız ve canınız sıkkınsa bunu sevgilinize söylemelisiniz. Emin olun size destek olmak için can atacaktır.

Erkekler doğaları gereği koruyucu ve kollayıcıdırlar; bu yüzden size yardım etmekten, ona ihtiyacınız olduğunu bilmekten çok hoşlanırlar. Zaman zaman size destek olmasını isteyin.

Sevgiliniz: “Sana yardımcı olabilir miyim?

“SİZ: “Ben hallederim.”

Erkek arkadaşınızın yardımını reddederek, ona hiçbir zaman ihtiyacınız olmadığı imajını yaratıyorsunuz ve aranıza belli bir sınır çiziyorsunuz. Erkekler doğaları gereği koruyucu ve kollayıcıdırlar; bu yüzden size yardım etmekten, ona ihtiyacınız olduğunu bilmekten çok hoşlanırlar. Kendilerini de genellikle “problem çözücü” olarak gördüklerinden, yardım etme isteğini geri çevirdiğinde buna ciddi anlamda bozulabilirler. Erkek arkadaşınızın onu ne kadar çok sevdiğinizi ve ona ne kadar güvendiğinizi bilmesini istiyorsanız, dik başlılık etmek yerine ondan gelecek yardımlara açık olun. Fikirlerinizi danışın. Bu, aranızdaki bağı daha da güçlendirecektir. Onu reddetmeniz ilişkinizde bir takım negatif durumlara neden olabilir ve aranız açılabilir. Zaman zaman yardıma ihtiyacınız olmasa bile ondan size destek olmasını isteyin. Bunu zevkle yapacaktır.

Sevgiliniz: “Eğer sorun olmazsa arkadaşlarımla dışarı çıkacağım.

“Siz: “Peki.”

Bu cevap emin olun, her zaman tartışmayı başlatan ilk kelime olacaktır. Eğer erkek arkadaşınızın dışarı çıkmasından rahatsız olacaksanız bunu ona söyleyin, detaylarını sorun, haber vermesini isteyin. Ona karşı açık ve net olun. “Peki” cevabını son derece samimiyetsiz bulacaktır. Madem bu durum arazı olacaksınız, o zaman daha içten bir cevapla “iyi eğlenceler” dileyebilirsiniz. Cevabınız onu ikilemde bırakmamalı, “yapmalı mıyım, yapmamalı mıyım” diye düşünmek zorunda kalmalı. Erkekler komplike durumlardan nefret ederler. Ona size soru yönelttiğinde daima net cevaplar vermeye çalışın. Kadınların hissettiklerini söylemek yerine, erkek arkadaşının duymak istediği cevabı vermesi çoğu ilişkide sorunlara neden olabiliyor. Çünkü sevgiliniz size fikrinizi soruyorsa, düşüncenize değer veriyor demektir ve cevabınızı da ciddiye alacaktır.Ona karşı açık olun ve ilişkinizde araya mesafe koyacak yapmacık, ters cevaplardan kaçının.

COSMOPOLİTAN

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.