Ersan Başar’dan 19 Mayıs mesajı

Ersan Başar’dan 19 Mayıs mesajı

ANKARA – Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Ersan Başar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak basarak Kurtuluş Savaşı’nı başlatmasının 103’nci yıldönümünü yaşadıklarını hatırlatan Başar, şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda 19 Mayıs 1919 tarihinin çok önemli bir yeri vardır. Bu tarih Samsun’da Türk Milletinin bağımsızlığa atılan ilk adım olmuştur. Milletimizin, birlik ve beraberlik içerisinde, gelecekte daha huzurlu, daha gelişmiş, daha müreffeh bir ortama kavuşması için kendi ülkesinde, özgür ve bağımsız olarak onuruyla yaşama kararlılığının ilan edildiği bu günün 103. yılını yaşadığımız bu günler Türk milleti için çok büyük önem arz etmektedir. Türk Milletinin yeniden şahlanışının timsali olan 19 Mayıslar, Türk Milleti var olduğu sürece büyük bir coşku ile kutlanacaktır. Ülkemizin onur ve gurur kaynağı olan gençlerimiz ise her zaman ulusumuzun güvencesi olacaktır.

Bu önemli ve manevi günde sporcularımız ile birlikte ülkemizin dört bir yanında mili mücadele gününün meşalesi yandığı bu günü zirveleri bayraklarımızla süsleyerek kutlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve halkımızın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.