Mükemmel At Kuyruğunun Püf Noktaları

Mükemmel At Kuyruğunun Püf Noktaları

Hemen hemen her yüz tipine uyum sağlayabilen atkuyruğu modelleri, son yılların en gözde saç modellerinin başlarında yerini aldı. İster sportif görünmek isteyin, ister gece şıklığınızı tamamlamak, her durumun kurtarıcısı olan bir saç modelidir. Yapılışı çok basit gibi görünsede, kusursuz bir şekilde toplamak istiyorsanız bazı kurallara uymanız gerekiyor. At kuyruğu toplamanın püf noktalarını bilmek işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

1. At kuyruğu toplamadan önce ilk yapacağınız şey saçlarınıza hacim kazandırmak olmalıdır. Hacim kazandırıcı köpükler işinizi görecektir. Eğer saçlarınızı yeni yıkadıysanız, saçlarınızı öne atarak kurutun. Bu şekilde saçlarınıza doğal hacim kazandırabilirsiniz.

2. Yüzünüze en çok giden yüksekliği ayarlayın. Örneğin, toplu bir yüzünüz varsa tepeden toplanan modeller, uzun bir yüze sahipseniz enseye yakın modeller size daha çok yakışacaktır.

3. Konsepte uygun toplayın. Eğer doğal görünmek istiyorsanız enseye yakın, bol bir şekilde toplayın ve önlerden biraz çıkarın. Şık bir yere gidecekseniz; Sımsıkı bir at kuyruğu hem şıklığınıza şıklık katacak hem de seksi görünmenizi sağlayacaktır.

4. Hangi modelde at kuyruğu toplarsanız toplayın değişmeyen kurallardan biri atkuyruğu kısmına hacim kazandırmaktır. Örneğin sımsıkı topladığınız at kuyruğuna krape yaptığınızda daha hoş gözükecektir. Ayrıca bu tip bir toplama yaptığınızda spreyle ön kısımları iyice yapıştırmayı unutmayın.

5. Lolita tarzı at kuyruğu yapmak isterseniz, fönlü olan saçınızı topladıktan sonra uç kısımlarına maşa yaparak doğal kıvrımlar vermelisiniz.

6. En önemli kuralı sona sakladık. Hangi tarzda at kuyruğu yaparsanız yapın, yeter ki lastik tokanızı göstermeyin. Bir tutam saçınızı ayırarak tokanın üzerinden dolayın ve tel tokayla arkada tutturun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.