Şampuan Uzmanından Kadınlara Öneriler

Şampuan Uzmanından Kadınlara Öneriler

Erkeklere oranla fön, boya gibi uygulamaların sık kullanımı nedeniyle saç bakımına daha çok özen göstermesi gereken kadınlara sadece “bitkisel şampuan kullanın” önerisi geldi. Şampuan uzmanı LTS Teknoloji Grup Başkanı Talat Sam, saçların her gün yerine iki günde bir yıkanması gerektiğini, her yıkamada saçlara bir defa şampuan uygulanması gerektiğini söyledi.
Kadınlar için saç konusunun çok önemli olduğunu vurgulayan Talat Sam, saç bakımıyla ilgili de titiz davranılması gerektiğini ifade etti. Erkeklere oranla saçlarıyla daha çok uğraşan kadınların yeni renkler, yeni modeller deneyerek kendilerine en fazla yakışan saç stilini bulmaya çalıştığını hatırlatan Sam, “Tüm bu uğraşlar sonucu zaten güzel olan kadınlarımız daha da güzelleşir ancak olan saça olur. Saçlar zayıflar, yıpranır, dökülür. Bunlara dengesiz beslenme ve mevsim değişiklikleri de eklenince saçlarda ciddi kayıplar başlar. Aslında saç bakımı konusunda alınacak birkaç önlemle sağlıklı saçlara kavuşmak sanıldığından daha kolay” dedi.
Saç bakımı konusunda en önemli ayrıntının “bitkisel şampuan” kullanmak olduğunu vurgulayan Sam, kaynağını doğadan alan şampuanların sağlıklı saçın anahtarı olduğunu belirtti. Bitkisel şampuanların saç köklerini uyararak yeni saç büyümesini teşvik ettiğini bildiren Sam, “Bitkisel şampuanların içeriğinde bulunan doğal maddeler saçın nemini korur, saç köklerine mineraller aşılar ve alerjik bünyelerde bile rahatlıkla kullanılabilir. LTS Teknoloji Grup olarak ürettiğimiz tüm şampuanlar da yüzde 100 bitkisel olarak hazırlanıyor” diye konuştu.
Saçları iki günde bir yıkamak gerektiğine dikkati çeken Sam, sık yıkamanın saçı kuruttuğunu ve kırılmasına neden olduğunu belirtti. Her yıkamada saçlara bir defa şampuan uygulanması gerektiğini ifade eden Sam, şunları kaydetti:
“Çocukluğumuzda annelerimiz saçlarımızı iki defa sabun, bir defa da şampuan kullanarak yıkardı. Eskiden gelen bir alışkanlıkla çok sayıda kişi bu uygulamayı sürdürmeye devam ediyor. Ancak çok yıkamanın sanıldığı gibi bir etkisi yok. Bir kez şampuanlamak en idealidir. Böylece saçın yağ dengesi korunur. Ayrıca yıkama esnasında şampuan saç derisine masaj yapılarak uygulanmalı ve mümkünse 2 dakika kadar saçta bırakılmalı. Daha sonra saç çok sıcak olmayan suyla durulanmalı.”

KADINLAR GÜNÜ’NE ÖZEL SÜRPRİZ
Kadınların saç sorunlarına çare üretebilmek adına bünyesinde bulunan GeoMASS ARGE Laboratuvarı ve yurt dışındaki laboratuvarlarında uzun süren araştırmalar yapıldığını belirten Sam, kullanıcılardan olumlu tepki alan şampuanları için özel indirim yapılacağını açıkladı. Saç bakımı konusunda en etkili ve kuvvetli bileşenlerle yoğunlaştırılmış ve tamamen bitkisel formüller kullanılarak üretilen Revox, Revox At Kuyruğu, ONKO, Diemed, TLT Med, Menopo şampuanlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve izleyen hafta yüzde 25 indirimle satılacağını bildiren Sam, “Güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmak her kadının hakkı. Biz de bunu bildiğimiz için her kullanıma uygun bitkisel şampuan üretmeye devam ediyoruz. Şimdiye kadar şampuanlarımızla ilgili olumsuz geri dönüş almadık. Kullanan herkes teşekkür mesajı atıyor. Bu şampuanları tüm kadınlara ulaştırabilmek için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde özel bir kampanyayı hayata geçirmeyi uygun bulduk. Firmamız bünyesinde üretilen şampuanlar bir hafta boyunca özel fiyatlarla kadınlarımıza ulaşacak. Sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenler eczanelerden ve www.revox.com.tr adresinden diledikleri şampuanımızı sipariş edebilir” dedi.

LTS TEKNOLOJİ GRUP
LTS Teknoloji Grup, Türkiye’nin ve Avrupa’nın endemik bitki örtüsünü de kullanarak, ARGE Laboratuvarı GeoMASS’ta geliştirdiği şampuanlarla öncelikle saç dökülmelerine kalıcı çözüm sağlamayı hedefliyor. Ürettiği Revox, Tlt-Med ve bazı rahatsızlıklara özel şampuanları eczaneler ve farklı satış kanalları ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Laboratuvarlarda uzman ekipler tarafından hazırlanan başörtülü kadınlar için üretilen Revox şampuanın İsviçre’de bulunan AB’den bağımsız enstitü tarafından yapılan araştırmada kapalı hanımlarda yüzde 98,6 oranında olumlu sonuç alındığı tespit edildi. Bunun yanında uzun süren çalışmalar sonunda üretilen bazı rahatsızlıklara özel geliştirilen Tlt Med ürünleri de onkoloji hastaları, diyabet hastaları, diyet yapanlar, demir eksikliği olanlar ve menopoz dönemindeki bayanlar için hem Türkiye hem de dünya genelinde önemli bir boşluğu doldurmayı hedefliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.