Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız?

Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız?

Karşınızdaki kişinin size yalan söylediğini nasıl anlarsınız? 

Bazen karşınızdaki insanın size doğruyu söyleyip, söylemediğinden emin olamazsınız. Bu gibi durumlarda soğuk kanlı olarak, size doğru mu söylüyor yoksa yalan mı söylüyor kolaylıkla anlayabilirsiniz. İşte bunu anlamanın yolları…

Öncelikle karşınızdaki kişiye tam olarak inanmadığınızı ona belli etmeyin. Aksine Anlattığı tüm hikayeyi dikkatle dinleyin ve inanmış gibi yapın. Daha sonra beklemediği bir anda konu ile ilgili bir soru sorun. Eğer kekelemeye başladıysa, heyecanlandıysa ya da bir süre sessiz kaldıysa büyük ihtimalle size yalan söylemiş demektir.

Size birşey anlatırken panikliyorsa ya da sizi inandırmak için ekstra bir çaba sarfediyorsa yalan söylüyor olabilir.

Samimiyetsiz bir şekilde gülümseyerek birşeyler anlatıyorsa, kritik sorular sorun. Tutarsız cevaplarıyla kendini ele verecektir.

En önemlisi sezgilerdir. Eğer genel olarak şüpheci bir yapıya sahip olmadığınız halde, konu ile ilgili şüpheye düştüyseniz sezgilerinize güvenin ve peşini bırakmayın. Tabii peşini bırakmayayim derken, çok ileri gidip kendinizi yormayın. Zamana bırakın.

Beden dili her zaman kişiyi ele verir. Eğer konuşurken saçlarıyla sürekli oynuyorsa, gözülerinize bakmaktan kaçınıyorsa yalan söylüyor olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.