Jüpiter İlerliyor, Şans Yağmuru Başlıyor.

Jüpiter İlerliyor, Şans Yağmuru Başlıyor.

Yeniay Balık burcunda doğdu. Çarşamba gününe dek etkili. Yeniayların yenilik getirdiğini hatırlatayım. Ancak bu kez Jüpiter’in şansını, bereketini ve bolluğunu da yanına alan yeniay ruhsal gelişim yolunda önemli adımlar atmamızı, yeni kararlar almamızı sağlayacak. Yoga, meditasyon ve benzeri tekniklerden yararlanmaya başlayabiliriz. Ruh sağlığımızı korumak üzere terapi almak, reiki, shamballa, biyoenerji  gibi şifa teknikleriyle tanışmak, hastane ve hapishanelerle ilgili yeni ve sevindirici düzenlemelerin yapılması, sorun çözmek üzere yeni bir bakış açısı geliştirmek Balık burcundaki yeniayın getirileri olacak. Başkalarına şifa vermek, iyilik yapmak, merhamet göstermekle neler kazacağımızı bu duyarlı burcun penceresinden göreceğiz.

6 Mart itibariyle Jüpiter gerilemesi bitiyor, ilerlemeye başlıyor. Aile, ev, yuva ve vatan her şeyin önündeki değerler, dört elle sarılacağımız şansımız olarak yeniden öne çıkaracak.  Yengeçlerin şanslı olduğunu hatırladıkları bu dönemde, besleme, bakma yeteneğimizin şansla buluştuğunu gözlemleyebiliriz. Ancak bu ilerleyişte beni endişelendiren bir yan var. Şimdiye kadar sessizliğini koruyan Jüpiter, uzun amandır Uranüs ve Plüton’la sert açı kuruyor. Hepimizi etkileyen şaşırtıcı olayları hayretle, dehşetle izledik. Değişim öyle yıkıcı ve güçlü geldi ki yeterince itiraz edemedik. Yengeç burcu vatanı temsil ediyor. Bundan böyle vatanın, vatandaşın sesini yükseltmesi, kendi beklentilerini ve özdeğerini ortaya koyması mümkün olacak. Endişem elbette Jüpiter’in tepkisel bir tarzla karşımıza çıkışı değil, 3 büyük gezegen arasındaki sert açının bundan sonraki gelişmelerde daha da sert sonuçlar yaratacağı. Bununla birlikte Jüpiter hafta boyunca Güneş’le uyumunu koruyarak içimize ferahlık verecek. Şansın yeniden canlanması keyifli duygular yaratırken, yaşam sevinci duyumsamamızı sağlayabilir.

Yine aynı gün, 6 Mart da, Venüs’ün Kova burcuna yerleşmesiyle humanist, yaşama saygılı ve orijinal fikirleri olanlar beğeni kazanmaya başlayacak. Kova, İkizler ve Teraziler Venüs’ün bu konumunun avantajlı burçları.

Mutlu bir hafta dilerim.

SU KARAKUŞ

Uzman Astrolog

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.