Ay Tutulmasının Yaklaşan Mutluluk Sesleri

Ay Tutulmasının Yaklaşan Mutluluk Sesleri

Aşk gezegeni Venüs artık Balık burcunda; inançlar, sevecenlik, merhamet hem para harcanacak alanları belirliyor hem de aşkta fedakar bir tutum sergilenmesini sağlıyor. Platonik aşklar gündemde. Kuşkular, korkular, “gidiyor mu?” sorgulamaları kalp çarpıntısı sebebi.

Öte yandan 7 Nisan da Merkür’ün Koç burcuna girişiyle “ ne olursa olsun düşüncelerimi direkt söylemeliyim olmazsa yazmalıyım” tavrına bir geçiş olacak. Söylenenlerle hissedilenler arasındaki farkı gözlemleyebilirsiniz.

Venüs’ün Balık burcuna geçişiyle Venüs/Neptün-Jüpiter-Satürn arasındaki uyum da başlayacak. Her biri su grubu burçlarda yer alıyor. Aşk, şans, disiplin kullanmasını bilenler için Nisan’ın ikinci haftasının getirileri. Venüs-Neptün kavuşumu hayalleri gerçekleştiren gelişmelere vurgu yapacak. Doğum haritanızda Balık burcunun ilk dereceleri hangi yaşam alanınızdaysa o alanda büyük hayalin gerçekleşmesi, sevgi ve merhamet duygularının yeşermesi haftanın mutluluğu.

14 Nisan da Plüton, Oğlak burcundaki uzun ve yavaş yolculuğunda U dönüşü yaparak gerilemeye başlıyor. Akrepler ve Oğlaklar açısından 14 Nisan özellikle dikkat edilmesi gereken bir gün.

Plüton derin ve karanlık ilişkileri, duyguları, Oğlak burcunda bulunduğu için yönetimi, yer altı kaynaklarını ve kariyer, güvenli gelecek amaçları için yapılan gizli çalışmaları simgeliyor. Gerileme gizliliğin derecesini arttırırken, gelecek, güvenlik ve kariyer hikayesinin boşuna hayatımızda yer kapladığına dair düşünceler gelişebilir. Önem verilenler yer değiştirirken, Plüton gerilemesi bittiğinde gizliliklerin ortaya dökülmesi ihtimali unutulmamalıdır.

15 Nisan da TERAZİ burcunun 25.Derecesinde AY TUTULMASI gerçekleşecek. Dizleri titreyerek bekleyenler için 1 Nisandan bu yana Ay tutulmasının etkisinde olduğumuzu özellikle bu hafta daha bariz hissedileceğini hatırlatmakta yarar var. Tutulma sırasında Kuzey Ay Düğümü ( Jüpiter gibi şansı karşınıza çıkarır) tetikleniyor. Kadersel olayların her birimizi ayrı alanda şansa taşıyacağını müjdelemiştim tekrarlayayım. Tutulma sonlanma, sonuç alma, tamamlama etkisi taşıyor. Bitişlere üzülmemeli, tam tersine kaderin iyi bir fırsatı olarak değerlendirmeli. Mars, Satürn ve Plüton’un Tutulma sırasında gerilemesi fonksiyonunu rahatlıkla ifade etmeyeceği anlamına geliyor. Mars agresyonu, Satürn hayat derslerini, Plüton yıkıp yeniden kurma çabasını erteleyecek veya ısrarcı olmayacaklar.

Merkür ve Uranüs beynin fonksiyonlarından sorumlu iki ayrı gezegen. Merkür zekayı, Uranüs dehayı ifade eder. Ve ikisi Koç burcunda buluşacaklar. Ay tutulması sırasında gerçekleşen buluşma ani fikirlerin anlamlı bir getirisi olacağını anlatıyor fakat Yengeç burcunda yol alan Jüpiter bu durumda sağ gösterip sol vurabilir. Bunun anlamı şanslı bir başlangıç yaptığına sevinenlerin şanssızlıklarla karşılaşması demek. Özetle şansınıza güvenmeden yeni fikirlere açılmalı ve sonuca ulaşmaya çalışılmalı. Mutlu bir hafta dilerim.

SU KARAKUŞ

UZMAN ASTROLOG

sukarakus.com

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.