logo

Üniversitemizi herkesin katkı sağlayacağı bir yapıya dönüştüreceğiz

Üniversitemizi herkesin katkı sağlayacağı bir yapıya dönüştüreceğiz

received_10152915198842730

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektör adayı Prof. Dr. Hasan Boynukara seçilmesi durumunda üniversiteyi çalışan herkesin katkı sağlayacağı bir yapıya dönüştüreceğini söyledi.

Konu ilgili açıklamalarda bulunan Boynukara seçilse de seçilmesede meslektaşlarına bakışında herhangi bir değişikliğin olmayacağını belirterek, “Ben kendisini özgürce ifade edebilen insanların oluşturduğu entelektüel bir üniversite ortamı oluşturmak için aday oldum. Yönetimimize hakim olan anlayış, tüm öğretim elemanları, idari personel ve öğrencilerin kişisel ve mesleki amaçlarına ulaşabilmelerini teşvik eden bir anlayış olacaktır” dedi.

Şimdilik sadece yapabileceklerini vaat ettiğini kaydeden Prof. Dr. Hasan Boynukara şöyle konuştu:

“Bu vadettiklerimizin sonuna kadar arkasında duracağız. Gerçekçi olmayan bir seçim vaadinden öteye geçmeyen, yapılması tamamen hükümetin vereceği bütçeyle mümkün olan planlar peşinde asla olmayacağız. Söz veriyoruz eğer hükümetimizden yeterli bütçeyi alırsak, bütün birimlerin kendi binalarını bir yıl içerisinde tamamlayacağız ve bununla asla övünmeyeceğiz. Özgür ve özerk bir kurumu gerçek anlamı ve misyonuna kavuşturmak için çalışan herkesin imkânları ölçüsünde katkı sağlayacağı bir yapıya dönüştüreceğiz.”

YÖNETİMİZ DEMOKRATİK VE ADİL OLACAK

Boynukara seçilmesi durumunda oluşturacakları yönetimin demokratik adil ve şeffaf olacağını söyledi. Boynukara özlük haklarına saygılı ve hesap verebilir bir yapı üzerine belirterek, “Tepeden inmeci, buyuran ve dikte eden değil, akademik birimlerin kendi kendilerini yönettikleri, yetki ve sorumlulukların mümkün olduğunca paylaşıldığı bir yapı tesis edileceğizr. Üst yönetimin görevi, bu birimlerin taleplerini değerlendirmek ve karşılamak olacaktır. Bu anlamda üniversitemiz “kralların değil kuralların hukukunun inşa edildiği” bir örnek teşkil edecektir” şeklinde konuştu.

574 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ