logo

Suyun rotası şura ile belirlenecek

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif  Özkaldı, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenecek 1’inci Su Şurası’na ilişkin değerlendirmede bulundu.

Yaşanan kuraklık ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla birlikte suyun öneminin tekrar ortaya çıktığını belirten Özkaldı, su konusunun daha önce başka şuralarda da tartışıldığını ancak müstakil olarak her yönüyle değerlendirilen bir şuranın Bakanlık tarafından ilk defa düzenleneceğini söyledi.

Özkaldı, Şura’nın ilk duyurusunun 29 Mart 2021’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldığını anımsatarak, sonrasında Bakanlık olarak yürütme kurulu ve 11 çalışma grubu oluşturulduklarını ifade etti.

Söz konusu çalışma gruplarının 30 Nisan 2021 ila 30 Temmuz 2021 arasında belirlenen konuları yoğun olarak ele aldığını aktaran Özkaldı, söz konusu grupların çalışmalarını tamamladığını ve raporladığını anlattı.

Özkaldı, 4 Ekim Pazartesi günü Su Şurası’nın başlayacağı bilgisini verdi.

6-8 Ekim’de oluşturulacak divan tarafından kararların değerlendirileceğini belirten Özkaldı, “22 Ekim 2021’de yine Cumhurbaşkanımızın himayelerinde 1’inci Su Şurası kararları açıklanacak. Çalışmalarımız gayet iyi gidiyor.” dedi.

(AA)

Etiketler: » »
29 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ