logo

Suriyelilere yardım TIR’ları 28 Mart’ta yola çıkacak

Suriyelilere yardım TIR’ları 28 Mart’ta yola çıkacak

su

AK Parti İl Teşkilatı’nın Suriyeliler için insani yardım hedefiyle başlattığı “Bu Çaresizliğe Dur De!” kampanyasında TIR’lar 28 Mart’ta yola çıkacak.

AK Parti Ankara İl Teşkilatı’nın iç savaş mağduru Suriyelilere 100 TIR’lık insani yardım hedefiyle başlattığı “Bu Çaresizliğe Dur De!” kampanyası kapsamında yardım TIR’ları önümüzdeki günlerde yola çıkıyor. AK Parti Ankara İl Teşkilatı’nca kampanyaya ilişkin düzenlenen toplantıya Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, ASİAD Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Aday Adayı Barış Aydın ile çok sayıda partili, STK temsilcisi ve işadamı katıldı.

DAĞITIM 29 MART’TA BAŞLIYOR

Kampanyada şu ana kadar öngörülen hedeflere ulaşıldığı, sağlanan desteklerin bundan sonraki süreçte de artarak sürmesinin amaçlandığı bildirildi.

Kampanyaya etkin destek veren ASİAD Başkanı ve AK Parti Ankara 1. Bölge Aday Adayı Barış Aydın da Türkiye’nin Suriyelilere desteğinin siyasi değil vicdani ve insani olduğunu vurguladı. 28 Mart’ta Ankara’dan yola çıkacak yardım TIR’ları, 29 Mart’ta Kahramanmaraş’ta yardım dağıtımına başlayacak. Kampanya kapsamında toplanan yardım malzemeleri; giysi, ayakkabı, sıhhi malzeme, battaniye, halı-kilim gibi kullanılmamış eşyalar ile kuru gıdalardan oluşuyor.

 

Etiketler: »
282 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ