logo

Sokak köpeklerini sosisle zehirlediler

Sokak köpeklerini sosisle zehirlediler

ko

Ümitköy’de, 2 sokak köpeği daha sucuk ve sosislerle zehirlenerek öldürüldü. Sokak hayvanlarının katledildiğini, son bir buçuk yılda bölgede öldürülen hayvan sayısının 100’ü bulduğunu belirten hayvanseverler duruma tepkili: “Vahşetin suçluları aramızda yaşıyor.”

Başkent’te, zehirli sucuk ve sosislerle yapılan hayvan katliamlarına bir yenisi daha eklendi. Ümitköy’deki Yeni Ankara Sitesi’nin önünde 2 sokak köpeğinin cansız bedenini bulan hayvanseverler, yine zehirli yiyeceklerle karşılaştı. Site sakinlerinden Semra Eren, “Bir buçuk yıldır 100’e yakın hayvan burada telef oldu. Sadece sokak köpekleri değil, kediler ve kuşlar da zehirli sucuk, köfte ve tavuk etleriyle öldürüldü. Bunu yapanları tanıyoruz ama maalesef kanıtlayamadığımız için yakalatamıyoruz. Burada bir insanlık suçu yaşanıyor. Vahşetin suçluları aramızda yaşıyor” dedi.

Ümitköy’deki hayvan katliamıyla ilgili Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Ankara Temsilcisi Sırma Oya Tekvar ise, Ankara’da yaşanan zehirlenme olaylarının takipçisi olduklarını ve ölümlerle ilgili hukuki süreçlerin devam ettiğini söyledi.

Kaynak: Hürriyet

 

Etiketler: »
328 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ