logo

Şenlik kotasına şenlikli protesto

Şenlik kotasına şenlikli protesto

od
Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) geçen sene öğrenciler ile üniversite yönetimi arasında yaşanan ‘şenlik krizi’ bu sene de yaşanıyor.

Geçen yıl yönetimin, “Şenlik yapılmayacak” açıklaması ile ODTÜ öğrencileri oturma eylemi yapmış ve eylemleri sonuç vermişti.
Rektörlük, geçtiğimiz yıllarda 4 gün süren şenliğin, bu sene 2 gün yapılması kararını alması üzerine şenliğin organizasyonunu gerçekleştiren ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu tepki olarak Rektörlük binası önünde bahar şenliği düzenledi. ‘Bahar Şenliğini Rektörlük Önüne Taşıyoruz’ sloganıyla harekete geçen öğrenciler, bina önünde yarışmalar düzenledi, ip atladı ve dans etti. Uluslararası Gençlik Topluluğu adına Ankara Hürriyet’e konuşan Emre Kara, 29 yıldır her yıl yapılan bir etkinliğin kısıtlanmasının anlamsız olduğunu belirterek şunları söyledi:

ÇÖZÜM ÖNERİMİZİ DOSYADA SUNDUK

“Rektörlük, 6-9 Mayıs tarihinde düzenlemeyi planladığımız 29. Uluslararası Bahar Şenliği’ni 2 güne indirmek istedi. Yaptığımız toplantıda, Rektörlük ODTÜ kampüsünün şenlik sürecinde çok yorulduğu, yıprandığı, çevrenin çok kirlendiği, şenliğe katılımın 3’te 2’sinin ODTÜ dışından olduğunu söyledi. Biz de yönetimin gerekçelerine çözüm önerimizi dosya halinde sunduk. Yönetim personelini etkin kullanıp denetimlerini sıkı tutarsa hiçbir problem olmaz.

Kaynak: Hürriyet

Etiketler: » »
345 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ