logo

Rant dağıtılıyorsa belediye dağıtıyor

Rant dağıtılıyorsa belediye dağıtıyor

ali a

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, basın toplantısı düzenledi.

Ağaoğlu, 17 Aralık sürecinden sonra aslında kabuğuna çekilmediğini belirterek, Türkiye’nin talihsiz bir dönem yaşadığını, ekonominin dışında her şeyin gündem maddesi olduğunu kaydetti.

İnşaat sektörünün günah keçisi olduğunu ifade eden işadamı Ali Ağaoğlu, şunları söyledi:

“Bu sektörde de biz, özellikle de ben mağdur oldum. Bakırköy’de bir arazim var. O arazinin yeri sanayi arsasıydı ve imar da vardı. Ben burayı almadan önce belediye başkanımız Kadir Topbaş’a danıştım. ‘Burada imar var ama 18. madde uygulaması bulunuyor. Bunu kaldırıp burayı hemen imara açabilir miyiz dedim.’ Başkanımız da memnuniyetle karşıladı. Orası metruk, uyuşturucu kullananların olduğu kötü bir alandı. Başkan bundan memnun olacağını söyledi. Başkan Sütlüce’de kentsel dönüşüm ile ilgili toplantıda ‘Bakırköy Kartaltepe’de ünlü müteahhit kentsel dönüşüm ile müracaat etti, bu ay planını çıkarıyorum’ dedi.

‘BAŞBAKAN’A ŞİKAYET ETTİM’
Bu araziyi aldım ve imar düzenlemesi için belediyeye müracaat ettim. Bu ay dediği şey üzerinden 2 yıl geçti. Ben de dönemin Başbakanına bir toplantıda Kadir Bey’i şikayet ettim. Orayı alırken de sordum. Oraya milyonlarca dolar yatırdım. Kanuni bir hakkımdır. Belediye 3 ay içinde işinizi halletmezse bakanlığa müracaat edebiliyorsunuz ben de hakkımı kullandım ve bunun için beni gözaltına aldılar. Ben kul hakkı yemedim. Tek suçum işimi takip etmek.”

Kaynak: ntv, AA

297 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ