logo

Parkinson hastaları umutlarını uçurdu

Parkinson hastaları umutlarını uçurdu

pa

Dünya Parkinson Günü’nde biraraya gelen parkinson hastaları ve hasta yakınları, Gençlik Parkı’nda ellerinde balonlarla yürüdü. Katılımcılar, 6 ille eş zamanlı olarak umut ve dileklerini yazdıkları balonları, gökyüzüne bıraktı.

Parkinson hastaları, 11 Nisan Dünya Parkinson Günü’nde, 6 ilde eş zamanlı düzenlenen “Birlikte Yürüyelim” etkinliğinde biraraya geldi. Parkinson Hastalığı Derneği’nce Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Mersin ve Bursa’da eş zamanlı düzenlenen etkinliklerin Ankara ayağı Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Hasta ve hasta yakınları, Gençlik Parkı’nda ellerinde balonlarla yürüdü.

Uzman fizyoterapistler ve Tai-Chi eğitmenleri eşliğinde egzersiz de yapan hastalar, diğer illerle eş zamanlı olarak 12.00’de umut ve dileklerini yazdıkları balonları gökyüzüne bıraktı. “Umut ve hareket” teması altında, “Parkinson son değildir. Yaşayacak daha çok yıllarınız var” sloganıyla düzenlenen etkinlikte, hasta ve hasta yakınları, Parkinson ile daha kolay başa çıkmak ve hayatlarını kolaylaştırmak için neler yapılabileceği konusunda doktorlar ve uzmanlarca bilgilendirildi.

Kaynak: Hürriyet

Etiketler: »
304 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

BENZER HABERLER