“Otizmin en büyük sebebi genetiği değiştirilmiş gıdalar ve sağlıksız beslenme”

“Otizmin en büyük sebebi genetiği değiştirilmiş gıdalar ve sağlıksız beslenme”

ANKARA – Otizm alanında dünyada sayılı uzmanlar arasında gösterilen Dr. Sevinç Aliyeva, hastalığın temelinde genetiği değiştirilmiş gıdalar ve beslenme olduğunu söyledi.

Aynı zamanda parazitoloji uzmanı olan Dr. Sevinç Aliyeva, son yıllarda otizmli çocuk ve bireylerin sayısında ciddi bir artış yaşandığını belirtti.

Özellikle birçok çocukta ‘nörogelişimsel bozukluk’ görüldüğüne dikkati çeken Aliyeva, “Bunun dışında çocuklarda dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, konuşma bozukluklar, genetik bozukluklar, tanısı belirsiz rahatsızlıklarda meydana geldi. Bunun temelinde annenin sağlıksız beslenmesi yatıyor. Çünkü anne ne yerse karnındaki bebekte bundan etkileniyor.” dedi.

– “Sağlıksız beslenme çocuklarda nörolojik bozukluklara neden oluyor”

Sağlıksız beslenme sonucu birçok annenin endokrin ve hormonal sisteminin bozulduğunu hatırlatan Dr. Sevinç Aliyeva, şunları kaydetti:

“Son yıllarda bağışıklık sistemi zayıf birçok bebek ve çocuk görüyoruz. Bu çocukların çoğunda astım, bronşit ürtiker, egzama, geniz eti, kulak defistleri gibi çok sayıda hastalık ve bozukluklar gözlemliyoruz. Bunun temelinde yatan sebep annenin genetiği değiştirilmiş gıdalar tüketmiş olması. Bu hazır fermantasyon edilmiş yemekler, paketli gıdalar, annenin endokrin ve hormonal sisteminin zarar görmesine neden oluyor. Ve maalesef bu da anne karnındaki çocuğa etkiye ediyor. Bu durum çocuklardaki hipofiz talamus epifiz ve tiroit bezlerinin zarar görmesine nede oluyor. Bunun sonucunda da çocuklarda nörolojik bozukluklar ortaya çıkıyor.”

– “Bağırsak sistemleri tedavisi öncelikli olmalı”

Dr. Sevinç Aliyeva, otizmli çocuklarda en çok bağırsak bozukluklarının görüldüğünü söyledi.

Otizm belirtileri için çok sayıda sebep sayabileceğini anlatan Dr. Sevinç Aliyeva, sözlerini şöyle tamamladı:

“Sık ağlayan bebeklerde bu durumun bir belirtisidir. Yine sallanmadan uykuya dalmayan, reflü görülen, sürekli kusan bebeklerde de belirti var demektir. Bağırsak sistemleri tedavisi öncelikli olmalı. İşte burada bizim bütüncül bakış açısıyla ele aldığımız endokrin ve hormonal sistem bağırsak sistemlerini tedavi etmemizden geçiyor. Bütüncül tedavi metodumuz sonucu yüzde 90 sonuca ulaşan bir tedavi ile bunu çözebiliyoruz. Bu anlamda aileleri bilinçli olması çok önemli. Konuyu iyi araştırıp, işin ehline gitmeleri hususunda uyarmak isterim. Tüm çocuklarımıza sağlık diliyorum.”

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.