logo

Google, iPhone kullanıcılarını üzdü

Google, iPhone kullanıcılarını üzdü

glass

Google, giyilebilir teknoloji ürünü Google Glass için yeni bir güncelleme yayınladı. Sadece Android işletim sistemine sahip cihazlarla uyumlu olan güncellenmiş Google Glass’a sahip olabilmek için Apple kullanıcılarının bir süre daha beklemeleri gerekiyor.

Google Glass’ın güncellenmiş modelinde kullanıcılar, akıllı telefonlarında kayıtlı olan tüm kişilerin iletişim bilgilerine ulaşabilecek.

Cihazın bir önceki sürümünde kullanıcılar, sadece kendi belirledikleri 10 kişinin iletişim bilgilerine ulaşabiliyorlardı. Google, sesli komutla 20 kişinin iletişim bilgilerine ulaşmayı sağlayan bir uygulamayı da güncelleme kapsamında kullanıcılarının beğenisine sundu.

Google’ın yeni güncellemeleri şu an için sadece Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda çalışıyor. iPhone kullanıcılarının ise yeni versiyonu kullanması için biraz daha sabretmesi gerekiyor.

Şirketin iOS işletim sistemli akıllı telefon kullanan müşterilerinin Google Glass’ı kullanabilmeleri için tasarladığı aplikasyonuna gerekli güncellemeler yapıldığı zaman iPhone kullanıcıları da Google Glass’ın yeni versiyonuna sahip olabilecek.

Şirketin iPhone kullanıcılarının yeni versiyonu kullanmalarına imkan verecek gerekli güncellemeyi en kısa sürede yapması bekleniyor.

15 Nisan’da ABD’de satışa sunulan Google Glass, kısıtlı bir süre için 1.500 Dolar (3.300TL) fiyatla teknoloji severlerle buluşmuştu.

Kaynak: ntv

Etiketler:
462 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ