logo

Bu borsa başka borsa: Kuş borsası!

Bu borsa başka borsa: Kuş borsası!

kuş

Türkiye’nin dört bir yanından getirilen yaklaşık 10 bin kuş, Nazım Hikmet’te oluşturulan kuş borsasında, 20 TL ile 750 TL arasında değişen fiyatlardan kuş tutkunlarının beğenisine sunuldu.

Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, defa Türkiye’nin dört bir yanından getirilen kuşlarda kapılarını açtı.
Başkent Kanarya Severler ve Üretenler Derneği bünyesindeki kuş yetiştiricileri ile kuş meraklılarının bir araya geldiği Nazım Hikmet’te gün boyu, kuş sesleri yankılandı. Türkiye’nin değişik illerinden gelen kuş üreticileri, yüzlerce çeşit rengarenk kuşu Ankaralı kuş meraklıları için satışa çıkardı. Muhabbetten papağana, kanaryadan süs güvercinine kadar yaklaşık 10 bin egzotik kuş 20 TL ile 750 TL arasında değişen fiyatlardan kuş severlerin beğenisine sunuldu. Kuş borsasını ziyaret ederek, üreticilerle sohbet eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da kuşları yakından inceledi. Yaşar “Kuşlar ve diğer hayvanların varlığı, sevgisi biraz olsun stres atmamızı, beyinlerimizi dinlendirmemizi sağlıyor. Biz de yerel yönetimler olarak bu derneklere destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Hürriyet

Etiketler: »
388 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ