logo

Bayraktar: Ağaoğlu için Başbakan’a yarım saat yalvardım

Bayraktar: Ağaoğlu için Başbakan’a yarım saat yalvardım

ddddd

17 Aralık fezlekesinde yer alan kayıtlarında, eski Bakan Erdoğan Bayraktar’ın işadamı Ali Ağaoğlu hakkında eski Başbakan Erdoğan ile yaptığı görüşme yer aldı.

17 Aralık fezlekesinde yer alan ve Adalet Bakanlığı’na gönderilen bir yasal dinleme kaydında, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın işadamı Ali Ağaoğlu için dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’a yarım saat yalvardığı bilgisi yer aldı. Bayraktar’ın Emlak Konut GYO Başkanı Murat Kurum ile yaptığı görüşmede, “Onun şeyini zorla okeylettim bugün bu Bakırköy’deki imar planını yapmıştım onu da Başbakan’a arz ettim bugün okeylettim onu söyle onu yani ama yarım saat yalvardım yani onun için artık” sözleri yer aldı.

17 Aralık sabahı gözaltına alınan bürokratıyla görüşmesi dinlemeye takılan Bayraktar’ın, 17 Aralık operasyonunda gözaltına alınan isimlerden işadamı Ali Ağaoğlu’nun İstanbul’daki bir projesi için “Onun şeyini zorla okeylettim. Başbakan’a arz ettim bugün okeylettim onu. Söyle ona, onu yani ama yarım saat yalvardım yani onun için artık” sözleri fezlekede yer aldı.

Aykut Küçükkaya’nın Cumhuriyetteki haberine göre, fezlekede Bakan Bayraktar ile işadamı Ağaoğlu arasındaki önemli bir görüşmede dinlemeye takılıyor. Bugüne kadar kamuoyuna yansımayan bu görüşmelerde Ali Ağaoğlu’nun dönemin başbakanı şimdinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle Diyarbakır’daki İlim Yayma Cemiyeti için bir “hayır” işi yaptığı anlaşılıyor. Bayraktar aynı “hayır işinden” memleketi Trabzon’a da yapması için Ağaoğlu’ndan ricacı oluyor. Ağaoğlu da Bayraktar’ı kırmayarak “Trabzon’a da seve seve yaparız” diyor. Bakan Bayraktar ve işadamı Ağaoğlu yapılan bu hayır işlerinin “Başbakan’a sunulacak bilgi notuyla paylaşılması için” de anlaşıyor.

Kaynak: Cumhuriyet, T24

Etiketler: »
450 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ