logo

09 Ağustos 2020

ATM’den çektiği parada basım hatası çıktı

ATM’den çektiği parada basım hatası çıktı

Sivas’ta yaşayan Ersoy Yeter, bir ATM’den çektiği 50 lirayı başka bir ATM’ye yatırmak isterken, ilginç bir olayla karşılaştı. Paranın üstünde 2 şerit olduğunu ve paranın 1 santim kaydığını fark eden Yeter, paranın gerçek olduğunu bankada doğruladı.

Sivas’ta yaşanan olayda, bir giyim mağazasında çalışan, evli ve 3 çocuk babası Ersoy Yeter (40), para çekmek için bir bankanın ATM’sine gitti. Çektiği parayı daha sonra başka bir bankaya yatırmaya çalışan Yeter, ATM’nin 50 TL’yi geri iade ettiğini gördü.

Parayı inceleyen Yeter, üzerinde 2 şerit halinde çizginin olduğunu ve parada 1 santimlik kayma olduğunu fark etti. Banka görevlisine parayı gösteren Yeter, paranın sahte olmadığını ve sadece baskı hatası olduğunu öğrendi

Parayı ilk çektiğinde dikkat etmediğini belirten Ersoy Yeter, “Parayı başka bir ATM’ye yatırmaya götürdüm. Bu sırada sayarken fark ettim. ATM kabul etmedi. Baktığımda paranın baskısında kaymanın olduğu ve Atatürk resminin kulak ve burun hizasından iki çizginin geçtiğini gördüm. İlk gördüğümde böyle bir hata nasıl yapıldı diye düşündüm. Hata olsa bile ATM’nin bunu bana vermesi de şaşırttı. Sahte olduğunu düşündüm ve bankaya sordum. Parayı incelediler, gerçek olduğunu ve sadece baskı hatası olduğunu söylediler” dedi.

Kaynak: Dha

Etiketler: » » » »
188 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ