logo

Ankara’da park krizi sokağa taştı

Ankara’da park krizi sokağa taştı

hac

Ruhsatsız olduğu gerekçesiyle kapatılan Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’ndeki açık otopark, yetkililerin ‘Önümüzdeki günlerde açılacak’ demesinin üzerinden 1 ay geçmesine rağmen halen açılmadı. Hastaneye gelenler ise araçlarını, semtteki cadde ve sokaklara park etmeye başladı.

Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve hastane tarafından ruhsatsız şekilde otopark olarak işletildiği gerekçesiyle kapatılan Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Kampüsü’ndeki 5 numaralı açık otopark, belediye yetkililerinin ‘Önümüzdeki günlerde açılacak’ demesinin üzerinden bir ay geçmesine rağmen açılmadı.
Günde binlerce hasta ve hasta yakınının ziyaret ettiği Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’ndeki otoparkın yaklaşık 1.5 aydır kapalı olması vatandaşların tepkisine neden oldu. Hastaneye tedavi olmak ya da yakınlarını görmek için gelen vatandaşlar, hastanede yer bulamayınca araçlarını bölgedeki sokaklara park etmeye başladı. Hastanenin Sıhhiye tarafında bulunan Adnan Saygun Caddesi ile Hamamönü tarafındaki girişinde bulunan Dumlupınar Caddesi ve Geçim Sokak otoparka döndü. Yol ve kaldırımları işgal eden parklar nedeniyle semt esnafı ile trafikteki sürücüler mağdur oldu.

HASTANEYE GELEN DE SEMTTEKİLER DE TEPKİLİ

Hastanede yaşanan kriz nedeniyle dükkan ve evlerinin önlerinin otopark gibi kullanılmasına tepki gösteren Ankaralılar, “Zaten daracık olan sokaklarımız, park eden araçlarla daha da daraldı. Bir hastanenin otoparkı nasıl kaptılır anlam veremiyoruz” diye konuştu. Hastane otoparkı kapalı olduğu için bölgedeki cadde ve sokakları otopark gibi kullanmak zorunda kalan vatandaşlar ise otoparkın yeniden açılmasını istiyor. Tedavi için şehir dışından Ankara’daki Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’ne gelen bir vatandaş, yaşananlara tepki göstererek: “Hastanede aracımızı park edecek yer yok. Kocaman otoparkın önüne beton barikat koyulmuş. Ruhsat olmadığı için kapatılmış ama bu kadar insan da mağdur edilmemeli. Hastalıkla boğuşurken bir de park yeri arıyoruz.”

Kaynak: Hürriyet

Etiketler: » »
188 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ